wybierz język:
szybki kontakt: +48 530 181 818

Menu

Partnerzy

Wytrawianie / piaskowanie (śrutowanie)

Piaskowanie (śrutowanie) jest procesem polegającym na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza.

piaskowanie śrutowanie blach

Efekt śrutowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość; dodatkowo pozwala uniknąć problemów związanych z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Piaskowanie jest najskuteczniejszą metodą czyszczenia powierzchni - usuwania rdzy, starych powłok malarskich. Może się jednak wiązać z niebezpieczeństwem nieodwracalnego uszkodzenia czyszczonej powierzchni, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z najwyższą dbałością o powierzony materiał.

Posiadane przez nas komory śrutownicze przeznaczone są do pneumatycznego oczyszczania powierzchni przedmiotów stalowych i konstrukcji spawanych metodą obróbki strumieniowo-ściernej. Nasze komory śrutownicze są wyposażone w nowoczesny sprzęt wysokiej jakości.

Przedmioty oczyszczane są przez pracownika znajdującego się podczas wykonywania prac wewnątrz komory śrutowniczej.

Metoda piaskowania posiada wiele zalet. Jest to metoda ekologiczna - w trakcie procesu piaskowania nie stosuje się agresywnych, żrących substancji jak przy czyszczeniu chemicznym. Piaskowanie daje bardzo dobre efekty, a używane farby czy lakiery doskonale przylegają do szorstkiej powierzchni. W trakcie tego procesu nie następuje nasiąkanie podłoża wodą - jak przy myciu materiałów wysokim ciśnieniem, powodującym wykwity solne. Wykonujemy m.in. piaskowanie blachy.