wybierz język:
szybki kontakt: +48 530 181 818

Menu

Partnerzy

Przygotowywanie / oczyszczanie

Lakierowanie proszkowe jest skuteczne tylko wtedy, gdy stworzy się ku niemu odpowiednie warunki. Niezbędnym, bardzo ważnym etapem całego procesu jest przygotowanie powierzchni do malowania.

W zależności od rodzaju i stanu powierzchni do malowania, przeprowadza się szereg czynności oczyszczających, takich jak odtłuszczanie, usuwanie nierówności czy zadziorów, usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń, wygładzenie powierzchni, piaskowanie, suszenie, odpylanie itd. Przygotowanie do lakierowania aluminium, przygotowanie do lakierowania stali czy przygotowanie stali czarnej to niezbędny proces przed czynnością malowania proszkowego.

Naszym Klientom oferujemy przygotowanie do lakierowania stali czarnej, stali ocynkowanej oraz aluminium. Polega ono na obróbce ściernej (śrutowaniu), odtłuszczaniu i trawieniu, następnie płukaniu wstępnym, płukaniu, suszeniu, lakierowaniu i utwardzaniu.

Należy pamiętać, że nawet zastosowanie najlepszych farb proszkowych nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli zgłoszona powierzchnia do malowania nie zostanie uprzednio odpowiednio oczyszczona. Nieprawidłowo lub tylko częściowo przygotowana powierzchnia do malowania znacznie zmniejsza przyczepność powłoki do podłoża, ponadto zmniejsza gładkość powierzchni oraz powoduje rozwój korozji podpowłokowej.

Odtłuszczanie metali – odtłuszczanie aluminium, odtłuszczanie stali czarnej, odtłuszczanie stali ocynkowanej – i piaskowanie blachy wykonujemy w naszym zakładzie w Pleszewie w Wielkopolsce, około 100 km od Poznania.

Kontrola jakości

Dokładamy wszelkich starań, by w ręce naszych Klientów oddać produkt najwyższej jakości, dlatego też restrykcyjnie sprawdzamy każdy wykonany przez nas element według wypracowanych przez lata zasad kontroli jakości. Nasze wyroby przechodzą długą, gruntowną kontrolę pod względem wymiarów, oczyszczenia i trwałości. Produkty niezgodne z przyjętymi założeniami są wykonywane ponownie.


Galeria