wybierz język:
szybki kontakt: +48 530 181 818

Menu

Partnerzy

Informacje o firmie

"Instal Chemik" od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi z zakresu obróbki metali i precyzyjnej obróbki skrawaniem. Nasza oferta obejmuje: cięcie laserem, obróbkę CNC, gięcie blachy, spawanie, wytrawianie, lakierowanie proszkowe, a także Komputerowe Wspomaganie Projektowania (CAD) i pełne przygotowanie powierzchni do malowania proszkowego.

Wieloletnie doświadczenie z przedsiębiorstwami z różnych sektorów gospodarki pozwoliło nam wypracować najlepsze metody realizacji powierzonych zadań. Gwarantujemy pełny profesjonalizm na każdym etapie produkcji, wysoką jakość wyrobów dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, obsługę doświadczonej kadry technicznej, korzystne ceny oraz krótkie terminy realizacji usług. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do dokładnego poznania oraz zrozumienia potrzeb naszych Klientów - ich zadowolenie jest naszym nadrzędnym celem.

Każdy projekt realizujemy z wielkim zaangażowaniem, energią i profesjonalizmem, dokładając wszelkich starań, by nasz Klient otrzymał produkt najwyższej jakości.

Każdy dzień to dla nas nie tylko nowe zlecenia, ale i możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Ciągły, dynamiczny rozwój firmy pozwala nam również jeszcze bardziej unowocześniać dostępny park maszynowy oraz dokształcać naszych pracowników dzięki uczestnictwu w szeregu szkoleń.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej działalności. Zapraszamy do współpracy!

HISTORIA

Założycielem firmy PPHU "Instal Chemik" jest Jacek Rauhut, absolwent Technikum Mechanicznego przy ulicy Zielonej w Pleszewie. Z dyplomem technika trafił do Spółdzielni Mieszkaniowej w Pleszewie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w trakcie prac przy awariach instalacji centralnego ogrzewania. W 1989 roku założył własną firmę - "Zakład instalacyjny", w której pracowały tylko trzy osoby. Jacek Rauhut był jednocześnie szefem i pracownikiem.

Kilka lat później, przy placu Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, otworzył sieć sklepów z artykułami chemicznymi, farbami, lakierami. Firma się rozrastała. Jacek Rauhut rozszerzył swoją działalność o usługi remontowo-budowlane. Zmieniła się też nazwa firmy z "Zakładu Instalacyjnego" na "Instal Chemik".

W rozwoju firmy przełomowy był rok 2005. Rozszerzono dotychczasową działalność o profesjonalną obróbkę plastyczną, obróbkę skrawaniem, wykrawanie, cięcie blachy, cięcia laserowe i lakierowanie proszkowe.

Dzięki temu "Instal Chemik" stał się jednym z najważniejszych dostawców blach i kabin do obrabiarek sterowanych numerycznie w fabryce "Famot-Pleszew S.A". Współpraca z firmą "Famot" zaowocowała nowymi zleceniami. W ubiegłym roku sześć obrabiarek wyprodukowanych w "Instal Chemik" trafiło na największe na świecie targi obrabiarek "EMO" w Hanowerze.

Siedziba firmy Jacka Rauhuta od samego początku znajduje się przy ulicy Bojanowskiego w Pleszewie. W innych punktach miasta powstały jej oddziały. Pierwszy przy ulicy Wschodniej, drugi przy ulicy Jarocińskiej. W oddziale przy ulicy Jarocińskiej znajduje się biuro konstrukcyjne, które zatrudnia inżynierów oraz konstruktorów. Firma daje pracę kilkudziesięciu pracownikom, a wciąż rosnąca liczba zleceń pozwala na ciągły rozwój.


Galeria


Video